استیون پینکر

استیون پینکر زبان شناس و روان شناس شناختی کانادایی-آمریکایی، استاد گروه روانشناسی کالج هاروارد است. وی از دیدگاه مجله تایمز یکی از 100 فرد با نفوذ جهان در سال 2004 شناخته شد. پینکر کتاب های مختلفی درمورد موضوعات روانشناسی تکاملی و نظریه محاسباتی ذهن نوشته است. پیش از آمدن به هاروارد، در MIT و استنفورد کار می کرد. او همکاری مداومی با نیویورک تایمز و همچنین چندین مجله زبان داشته است. پینکر به خاطر تحقیقات خود در زمینه زبان و ذهن، جوایز روانشناسی متعددی از جمله جایزه ی بوید مک کاندل از انجمن روانشناسی آمریکا دریافت کرده است. او در زمینه ی بازشناسی چهره، توجه دیداری، تصویر سازی ذهنی و رشد زبان در کودکان تحقیقات مختلفی انجام داده است.

الیزابت لافتوس

روانشناس و متخصص حافظه الیزابت.اف.لافتوس تحقیقات گسترده ای در مورد حافظه انسان و کاربرد آن در پزشکی قانونی انجام داده است، از جمله فعالیت های او در زمینه ی اثر Misinformation effect، بازیابی خاطرات سوء استفاده جنسی در دوران کودکی و شهادت شاهدان عینی می باشد. وی در حال حاضر استاد برجسته روانشناسی و رفتارهای اجتماعی و استاد حقوق در دانشگاه کالیفرنیا است. لافتوس با جوایز بی شماری از جمله جایزه های برجسته روانشناسی و جایزه حقوق از انجمن روانشناسی حقوق آمریکا مورد تقدیر قرار گرفته است. او تاکنون بیش از ۵۰۰ مقاله ژورنالی و ۲۴ کتاب منتشر کرده است.

مایکل گازانیگا

مایکل گازانیگا، استاد روانشناسی در دانشگاه سانتا باربارای کالیفرنیا است. او یک دانشمند علوم اعصاب شناختی پیش‌رو است که به دلیل تحقیقاتش در زمینه مغز دوپاره و جانبی گرایی مغز شناخته شده است. وی  در طی سال‌ها فعالیت در این زمینه، چندین موسسه علوم اعصاب را در دانشگاه های مختلف آمریکا تاسیس کرده است.از کتاب‌های معروف منتشر شده توسط او می توان به Natures Mind و The Ethical Brain است. گازانیگا رئیس پیشین انجمن روانشناسی آمریکا بود.

جان رابرت اندرسون

جان اندرسون

جان اندرسون استاد روان شناسی و علوم کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون می باشد. در روان شناسی شناخی کارهای اندرسون در زمنیه  معماری شناختی (ACT_R) و تحلیل منطقی (Rational Analysis) بسیار شناخته شده هستند. اندرسون کتاب های مختلفی در زمینه تفکر، حافظه و شناخت منتشر نموده است. تمرکز تحقیقات اولیه وی بر روی سیستم های تدریس هوشمند ( intelligent tutoring systems) بود و بسیاری از دانشجویان قبلی او جزو افراد معروف در این حوزه می باشند. اندرسون نظام کامپیوتر محوری را ارائه نمود که قادر به شبیه سازی طیف وسیعی از رفتار هوشمند و استفاده از آن برای ایجاد نظام تدریس ریاضیات و برنامه نویس کامپیوتر بود. وی همچنین برنده جوایزی همچون جایزه دیوید روملهارت و جایزه بنجامین فرانکلین شده است.

مایکل پوزنر

روانشناس آمریکایی و استاد دانشگاه اورگان که در زمینه مطالعات شبکه های توجه بسیار شناخته شده می باشد. پوزنر به بررسی نقش توجه در تکالیف سطح بالای انسانی مانند جستجوی دیداری ، خواندن و پردازش اعداد پرداخته است. بر اساس یک ارزیابی در سال 2002 پوزنر در میان پراستناد ترین روان شناسان قرن بیستم رتبه 56 را به خود اختصاص داده بود. پوزنر تالیفات فراوانی در حوزه شناختی و علوم اعصاب داشته است که از میان آنها می توان به کتاب های  روانشناسی توجه و توجه در دنیای اجتماعی اشاره نمود.